Ve bir keresinde küçük bir kızın bir kızın kafasına tekme attığı bir video koymuştu.

Ve bir keresinde küçük bir kızın bir kızın kafasına tekme attığı bir video koymuştu.

Cormier, Pazar sabahı gazetecilere verdiği demeçte, ağır sikletten hafif ağır siklete geçerken kilo vereceği tek kişinin Jones olduğunu söyledi. Ama ekledi: ""Bu sadece Lesnar müsait değilse olacak ve sonra Jones ile dövüşeceğim. Tek yol bu.""

Bununla birlikte, Cormier, Jones söz konusu olduğunda hiçbir şeyin garanti edilmediğini ve bunun büyük ölçüde rakibinin kendi kararsızlıklarından kaynaklandığını da biliyor.

""Jones söz konusu olduğunda anlaşma şu: Herhangi bir şeyi gerçekten ciddiye almak benim için çok zor."" dedi Cormier. ""Çünkü ‘Sana bir şans vermek istemiyorum, bunu hak etmiyorsun, seni yendim’ diyorsunuz. Beni nakavt ettiğini söyledi, ki yaptı. Her zaman onun dövüşü kazandığını söylediğimi biliyorsunuz. Ve bir keresinde küçük bir kızın bir kızın kafasına tekme attığı bir video koymuştu. ‘Bak dostum’ dedim. Tekmeyi mükemmel ayarladı. Ama steroid kullanıyordun, köpek. Bunu kullanamazsın.’""

DAHA: Dövüşçüler ve ünlüler Cormier’in galibiyetine nasıl tepki verdi?

Jones’un tüm MMA paketine sahip olduğuna şüphe yok. Sporun gördüğü tartışmasız en iyi yetenek. Ancak, 31 yaşındaki oyuncunun, başarısız uyuşturucu testleri ve adına ekli yasayla yapılan denemeler ile Octagon dışındaki en büyük düşmanı olmaya devam ettiği de doğru.

29 Aralık’ta UFC 232’de Alexander Gustafsson ile yaptığı kavga öncesinde Jones Cuma günü gazetecilere şunları söyledi: ""[Cormier]’e bir savaş vermek için hiçbir sebep yok. En son kavga ettiğimizde nakavt olmuştu.""

Jones, daha sonra Jones’un bir başka başarısız uyuşturucu testi nedeniyle yarışma dışı bırakılan Cormier’in Temmuz 2017 KO’suna atıfta bulunuyor. Yani, Jones’un dediğini duymak için ""sebep yok"" Cormier’i, rakibinin büyüklük sanrılarından muzdarip bir resmini çizecek kadar rahatsız ediyor.

""USADA’nın ‘her neyse’ dediğine eminim. Ama yine de sisteminizde steroidler vardı,"" dedi Cormier. ""Farketmez. Hiçbir şekilde steroid kullanamazsınız. Adil değil. Bu yüzden, ‘Bir şampiyonluk şansını hak ettiğini düşünmüyorum’ veya ‘Ona (bir şampiyonluk şansı vermeyeceğim)’ demesi için, sen kimsin ki bana bir şey vereceksin?""

Ekledi: ""Ben bütün zaman boyunca burada olan adamım. Üç yıldır hafif ağır siklet şampiyonuyum çünkü bu adam beladan uzak duramıyor. Bu herif aslında o kadar çok şey aldı ki, beni en son nakavt ettikten sonra ‘İşte, ‘DC, kemeri geri alabilirsin’ dediler. Ciddi anlamda. Onlar için kazanan adam ne kadar çılgın olmalı, ‘Hey, adamım. Bunu geri alabilirsin.’""

Lesnar’a karşı bir dövüş, Cormier’in son hurrası için ideal bir eşleşme olan Las Vegas Strip için yapılan türden bir maç olurdu.

Jones’a karşı bir üçleme, Cormier’e MMA defterini dikme fırsatı verecekti.

Her iki nöbet de olabilir, belki ikisinden biri … ya da hiçbiri.

Ancak ne olursa olsun Cormier memnun görünüyor. Ve belki de Cormier’in bize verdiği katalog nedeniyle biz de öyle olmalıyız.

Brock Lesnar, geçtiğimiz Temmuz ayında hafif ağır/ağır siklet şampiyonu Daniel Cormier ile yüzleşmek için UFC 226’da Sekizgen’e girdiğinde, MMA taraftarları, iki dövüşçünün 2019’un başlarında karşı karşıya gelmesi ihtimali karşısında yıkılmıştı.

Bazıları, Lesnar’ın UFC altınını geri almak için geri dönmesi ihtimalinden memnundu. Diğerleri, Lesnar’ın UFC 141’de Alistair Overeem’e kaybettikten sonra Aralık 2011’de MMA’dan emekli olmasından bu yana yalnızca bir kez yarıştığı için Lesnar’ın Cormier’e bir şans vermesine kızdı. Mark Hunt’a karşı oybirliğiyle alınan karar zaferi, sadece sonuçların iptal edilmesi ve Lesnar’ın uyuşturucu testinde başarısız olması nedeniyle yarışma dışı ilan edilmesi için.

DAHA: DAZN’a katılın ve Bellator 206’yı ücretsiz izleyin

Cormier ve Lesnar arasındaki ağır sıklet şampiyonluğu maçına en çok üzülen kişi, Cumartesi günkü UFC Moskova’da Aleksei Oleinik’e karşı manşetlere çıkan Hunt. Hunt, UFC’nin neden kavga ettiğini biliyor, ancak WWE’de başrol oynayan Lesnar’dan daha fazla hak eden savaşçı olduğunu düşünüyor.

""Hunt, Sporting News’e verdiği demeçte, her şey parayla ilgili. ""[Lesnar] neden buralarda bilmiyorum. Bir vuruşu hak eden ondan çok daha fazla ağır sıklet var. Sıralamada bile yer almıyor. Sadece birkaç dövüşüm daha var ve o kadar terlemeye bile başlamayacağım…""

Hunt düşüncesini bitirdiğinde 20 saniye durakladı ve ardından işvereninin Lesnar’a neden bir unvan fırsatı verdiğini sorgulamaya devam etti.

""Dürüst olmak gerekirse, "" dedi Hunt. ""Umarım Cormier [kazanır] çünkü o bir dolandırıcı değil. Ona her zaman saygı duydum çünkü asla aldatmadı. Umarım Brock Lesnar’ı bitirir. Adam bir dolandırıcı. Böyle bir adama başlık atışı yapmamalısın. O bir f- steroid kullanıcısı."" 

Eski UFC ağır sıklet şampiyonu, Lesnar’ın olumlu uyuşturucu sonuçları nedeniyle şu anda UFC, Lesnar ve Dana White’ı dava ediyor. Hunt’ın UFC anlaşmasında Cumartesi günkü Oleinik ile olan dövüşü de dahil olmak üzere iki dövüşü kaldı, ancak yine de şirkette kalmaya açık.

44 yaşındaki kişinin işvereninden tek isteği, herhangi bir kısayol verilmeden herkese eşit davranılmasıdır. Herhangi bir ayrıcalıklı muamele görmeden sporun böyle olması gerektiğini düşünüyor.

""Büyük şirketlerin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikrim yok ama günün sonunda UFC burada yanılıyor,"" Hunt haykırdı. ""Dava bile oyun sahasıyla ilgili. Uzun zaman önce tek istediğim buydu. Dana White parayı Lesnar’dan alırsa bana vermeyin, şirkete geri koyun. Bu adama neden para veriyorsun? Bunun adil bir oyun alanı olduğunu düşünmüyorum.""

"

UFC 227 izleme başına ödeme yayından hemen önce, çift şampiyon Daniel Cormier, yorumcular Jon Anik ve Joe Rogan ile Demetrious Johnson’ın Henry Cejudo ile hemen bir rövanşı hak edip etmediği konusunda bir görüşme yaptı.

Johnson, eğlenceli bir ana etkinlikte sinek siklet unvanını Cejudo’ya bırakıyor. 

Tartışmanın can alıcı noktası, Johnson’ın rekor 11 düz unvan savunmasının, Cumartesi gecesi unvanıyla kıl payı kurtulan adamla unvan çekişmesine geri dönme hakkını kazanıp kazanmadığıydı. 

Cormier, eski şampiyon için sırada ne olacağını tartışırken, “Eğer biri rövanşı hak ediyorsa, o Demetrious Johnson’dır” dedi.

“Demetrious Johnson bir rövanş alamazsa, tüm dünyada hiçbirimiz için umut yok çünkü bu, yapabileceğiniz hiçbir şeyin hemen şampiyonluk şansını garanti etmeyeceği anlamına geliyor.”

DAZN: Dövüş sporlarını izlemenin yeni bir yolu var — daha fazlasını öğrenin

Joe Rogan, Cormier’in art arda ağır sıklet unvan savunması rekorunu kırdıktan sonra tahttan indirdiği Stipe Miocic’in Cormier ile hemen bir rövanşı hak edip etmediğini sorarak Cormier’in görüşüne karşı çıktı.

Şu anda olduğu gibi, Cormier, Lesnar’ın şampiyonluğu garanti edecek hiçbir şey yapmamış olmasına rağmen, belirlenecek bir etkinlikte eski UFC ağır siklet şampiyonu Brock Lesnar ile karşılaşacak. 

Cormier, Miocic’in galibiyet serisini Johnson’ın galibiyetiyle karşılaştırarak “[Miocic] [anında bir rövanş almalı], ancak üç [unvan savunması] 11’den çok farklı” dedi.

“Ama size şu anda kayıtlarda şunu söyleyeceğim: Brock Lesnar herhangi bir nedenle dövüşe gelmez, Stipe ile tekrar dövüşeceğim. Sorun değil. Stipe ile savaşmamam için hiçbir sebep yok.

""Brock ile dövüşüyorum çünkü Brock ile dövüşüyorum. Ama başaramazsa Stipe ile tekrar dövüşeceğim.”

DAHA: Önemli bir dövüşe bilet kazanın – nasıl olduğunu öğrenin

Cormier’in, iki yıl önce eyleme döndükten sonra bir uyuşturucu testinde başarısız olan Lesnar ile finansal teşvik için savaştığı çok açık bir şekilde açıklandı.

Lesnar sekiz yıldan fazla bir süredir resmi olarak bir dövüş kazanmamış olsa da, şu anki WWE Evrensel Ağır Siklet şampiyonu ve eski UFC şampiyonu, spordaki en büyük çekişmelerden biri olmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, Lesnar’ın performans arttırıcı ilaçlarla dolu geçmişi, kullanılabilirliğini sorguladı. 

Bunu bilen Cormier, Lesnar’ın USADA uyuşturucu testlerini geçememesi durumunda Miocic’in unvanı yeniden kazanması için kapıyı açtı.

Cormier emekliliği için 20 Mart 2019’a (40. doğum günü) zor bir son tarih belirlerken ve Lesnar’ın uzaklaştırma cezası Ocak 2019’da sona erene kadar rekabet edemeyecek durumdayken, Cormier’in kariyerinin son aylarının nasıl sarsıldığı ilginç olacak. 

Hafif ağır sıklet unvan sahibi Daniel Cormier, Cumartesi gecesi Stipe Miocic’i nakavt ederek koleksiyonuna ağır sıklet kemerini ekledikten sonra UFC tarihinde aynı anda iki şampiyonluğu elinde tutan ikinci kişi oldu.

Ardından, bir Sporting News kaynağına göre, eski UFC ağır sıklet şampiyonu ve şu anki WWE yıldızı Brock Lesnar kafese girip Cormier ile karşı karşıya gelerek 29 Aralık’ta UFC 232’de gerçekleşmesi muhtemel bir dövüş ayarladığında kıyamet koptu.

Cormier, Lesnar’ın başarısız uyuşturucu testlerini göz önünde bulundurarak neden Lesnar’a unvanını geri alma fırsatı verdi?

DAHA FAZLA: Daniel Cormier vs. Brock Lesnar neden UFC’nin kazanma mücadelesi?

""Artık kartlarım var,"" Cormier, kavga sonrası basın toplantısında açıkladı. ""Yukarı çıktım ve sizin (Jones) yapmayacağınız bir şey yaptım. Gezegendeki en kötü adamla, tüm zamanların en başarılı ağır sıklet şampiyonuyla savaştım."" 

2016’da Mark Hunt’a karşı UFC 200 maçından önce ve sonra performans arttırıcı ilaçlar için iki kez pozitif test yapan Lesnar, geçen hafta USADA uyuşturucu testi havuzuna yeniden girdi. Cormier ile savaşmaya hak kazanabilmesi için askıya alınmasının kalan altı ayı için temiz testler yapması gerekiyor. 

Jones, Cormier’i UFC 182’de oybirliğiyle alınan bir kararla mağlup etti. UFC 200’de tekrar karşı karşıya geleceklerdi, ancak Jones dövüş haftasında bir uyuşturucu testinde başarısız oldu. 30 yaşındaki olaydan bir yıl uzaklaştırma aldı. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra UFC 214’te Cormier’i yeniden eşleştirmek için geri döndü ve hafif ağır siklet unvanını yeniden ele geçirmek için üçüncü turda nakavtla kazandı. Ancak Jones başka bir https://1xbetgiris.top/ uyuşturucu testinde başarısız oldu. Karar, yarışma dışı olarak değiştirildi ve Cormier şampiyon oldu. 

Cormier, “Bana sahte bir şampiyon diyen ve ‘Sen gerçek bir şampiyon değilsin’ diyenlere bakın, bunu sorgulayamazsınız” dedi. “Belki hafif ağır sıklet unvanımı bir dereceye kadar sorgulayabilirler. Ama ondan tamamen ayrı bir şeyim var ve çok müteşekkirim.

“Diğerlerini ne kadar yensem de her şey ona bağlıydı. Her zaman ‘Oh, Jones’a kaybettin’ diye bir şey vardı. Ama şimdi hiç bölümümü tamamlayamadığım bir bölümdeyim ve şimdi tüm zamanların en iyilerinden biriyim.""

Jon Jones, hafta sonu UFC 235’te hafif ağır sıklet unvanını korumak için Anthony Smith’i kapattığında bir başka baskın performans sergiledi. Zafer, Octagon’daki geri kalan yıllarında ne olursa olsun, şöhret salonuna giden bir MMA kariyerine bir başka ünlem işareti daha koydu. 

Hafif ağır sıklet bölümü temelde temizlendiğinde, Jones dikkatini diğer büyük para savaşlarına çevirebilir. Ve yakın gelecekte 205 kiloluk ligde kalacağı konusunda kararlı olmasına rağmen, Brock Lesnar’la kavga etmesi durumunda ağır sıkletlerde rekabet etme fikri Jones’un ilgisini çekiyor. 

DAZN’a katılın ve yılda 100’den fazla dövüş gecesi izleyin

Jones, haftanın başlarında, Lesnar ile bir kavganın mı yoksa Daniel Cormier ile üçüncü bir kavganın mı 31 yaşındaki için daha fazla entrika taşıyıp taşımadığını ele alarak bu olasılığı ele aldı.

Jones, “Brock Lesnar’ı alıyorum çünkü tamamen farklı bir izleyici kitlesi getiriyor ve insanlar Cormier’i iki kez ağlattığımı gördü” dedi. “Ona karşı hiçbir şeyim yok. Ağır sıklet hakimiyetine sahip olmasına izin verin, ama bence Brock’a karşı ben ve Cormier ağır sıkletten daha fazla satıyor. Bu gerçek bir ‘David ve Goliath’ savaşı.”

Jones, unvanını 205 poundda savunmaktan memnun olduğunu söylemesine rağmen, doğru miktarda paranın onu kesinlikle ağır sikletler diyarına çekebileceğini açıkladı. 

“Herkes benim ağır sıkletlere gitmemden bahsediyor ama kilo vermemle ilgili bir sorunum yok” dedi. “İnsanlar bunu olması gerektiği gibi gösteriyor ve UFC, hayranların istediği şeyleri gerçekleştirmede gerçekten çok iyi. Ama gerçekten yapmaları gereken şey, ‘Hey Bones, senin için biraz cha-ching’imiz var’ demek. Conor McGregor bana bir ders verdi — eğer yeterince kötü görmek istiyorsan, [UFC] bunu yapacak paraya sahip olmak.”

Smith’i UFC 235’te gönderme şekli, Bones için gerçek zorlukların daha yüksek bir ağırlık sınıfında olduğunu gösteriyor. Ve kesinlikle en çok göze çarpan rakip Lesnar. 

Ancak, UFC Başkanı Dana White’ın Jones’un bir sonraki rakibi için başka planları var. 

“Thiago Santos’u Jon Jones ile dövüşürken görmek istemiyor musun?” Dana White, Lesnar’ın adının dövüş sonrası basın toplantısında ne zaman gündeme geldiğini sordu.

Santos, geçen hafta Jan Blachowicz’i üçüncü rauntta nakavtla görevden aldı ve hafif-ağır sıklet galibiyet serisini Eylül ayında lige çıkışından bu yana üst üste üçüncü bitirişiyle üçe çıkardı.  

Smith gibi, Santos’un da birçok rakibi durduran şiddetli bir tarzı var. Ancak, kesinlikle büyük bir mazlum olarak mücadeleye girecekti. Jones, bir sonraki Santos ile yüzleşme fikri konusunda çok heyecanlı görünmüyordu ve unvanı için geçerli bir tehdit olarak onu omuz silkti. Ancak Beyaz, Jones için bir sonraki unvan savunması olarak Santos’u ayırmaya kararlı görünüyor.

White, “Santos ile mücadeleyi seviyorum,” diye tekrarladı. “Brock dövüşü Cormier’in. Brock’un şu anda WWE yükümlülükleri var, yoksa Cormier ile dövüşmem için beni arardı. Bence Brock ve Cormier o dövüşü istiyor. Cormier’e çok şey borçluyum. Cormier bu dövüşü istiyor, Cormier alacak.”

Dava kapandı… şimdilik. 

Kağıt üzerinde, Cumartesi günkü New Japan G1 Special, IWGP ağır siklet şampiyonu Kenny Omega ve Cody arasında bir yıl süren rekabetin doruk noktasına ulaşmasıyla, yılın en iyi güreş şovlarından birine katılma şansı buldu. 

Tarihi İnek Sarayı içindeki ilk gösterileri için San Francisco’daki kalabalık, ringin içinde eğlenceli bir aksiyon gecesi yaşadı. 

İşte New Japan G1 özel bölümünde neler olduğuna bir bakış.

Kenny Omega ve Cody yeniden bir araya geliyor 

Geçen yıl Omega ve Cody arasındaki çekişme, Bullet Club’ın gerçek liderinin kim olduğu üzerineydi. Her birinin süper grubun nasıl görünmesi gerektiğine dair farklı bir vizyonu vardı.

Nisan ayında Supercard of Honor’daki ilk maçlarında Omega, grubun diğer üyeleri The Young Bucks Omega’ya süper tekme atıp Cody’nin zaferle kaçmasına izin verene kadar kazanmanın eşiğine geldi. 

Omega, Haziran’da Dominion’da Kazuchika Okada’dan ünvanı aldıktan sonra, Cody, kardeşini kollarında kutlayacağı ve kavgayı bitireceği duygusuyla koridorda yürüdü. Bunun yerine Cody ring kenarına gitti, Omega’ya baktı ve G1 özel etkinliği için her şeyi harekete geçirmek üzere ayrıldı. Üç hafta önce sorulduğunda ""Elit Olmak"" Cody, yaklaşmakta olan savaş Omega ile olan kan davasının sonu olacaksa, dedi, ""belki, belki"" ve uzaklaştı. 

Maç beklediğiniz her şeydi ve daha sonra bazıları ve Nisan ayında görülenden daha iyi bir teklifti.

Maçta birkaç tehlikeli nokta vardı: Cody’yi masaya yatıran Omega’nın koşan bir powerbomb’u ve her iki adamın da yaklaşık 15 fit yüksekliğindeki bir merdivenin üzerinde sendeleyerek sallandığı merdivenden çıkma bir nokta. Omega, Cody’yi ringin üzerinden ve bir masanın üzerinden geçirecek gibi görünüyordu, ancak Cody, Omega’yı ""Kutsal inek!"" an.